***Vítáme Vás na stránkách milovníků krásných dýmek a ušlechtilých tabáků

O šampionovi II

23. prosince 2007 v 9:27 | IF. |  Napsali o nás
Datum: 14.12.2007
Autor: (as)
Zdroj: Mladá fronta DNES
Strana: 02
Dýmkař z Hradiště získal titul šampiona v pomalém kouření
Uherské Hradiště - Šedesátiletý Vladimír Beránek je vystudovaný inženýr strojař, který ve svém obchůdku prodává nebo opravuje jízdní kola. Dobře znám je ale především mezi milovníky dýmek. Už dvakrát získal titul mistra Slovenska v pomalém kouření dýmky. Naposledy letos v Pezinku.
S třemi gramy tabáku vydržel v soutěži nejdéle - pětadevadesát minut. Zbylým sedmatřiceti soupeřům postupně ohýnek v hlavičce dýmky vyhasl dříve.
"Je to úspěch, ale nepřeceňoval bych to. Jednou jste první a příště vám oheň zhasne po pár minutách," říká člen uherskohradišťského Academic Pipe Clubu.
Kouření dýmky propadl během vysokoškolských studií v Brně. Poté si dal na čtvrtstoletí pauzu.
"Zkoušel jsem i cigarety, ale nechutnaly mi. Na rozdíl od tabáku a dýmky mají navíc výrazně špatný vliv na zdraví," tvrdí Vladimír Beránek. Ještě před deseti roky byl při svém dýmkovém návratu na scénu náhradníkem, dnes sklízí na soutěžích v pomalém kouření úspěchy.
"Líbí se mi spojení společenské události se soutěží," řekl dýmkař, který dokáže tři gramy tabáku vychutnávat i dvě hodinky. Vladimír Beránek teď čeká, jestli obdrží pozvání i na příští ročník šampionátu slovenských dýmkařů. "Obhájit titul je ale vždycky těžší než jej vyhrát," dodal.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak hodnotíte webové stránky APC UH

Výborné 70.5% (124)
Dobré 8.5% (15)
Nic moc 6.3% (11)
Špatné 14.8% (26)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama